קידום אתרים מא' ועד ת'

מדריך קידום אתרים קל ופשוט:
SEO ב-2024 בדרך הנכונה

מדריך קידום אתרים בחינם – המדריך המלא (10 פרקים)

החל מאנשי שיווק ועד לבעל אתר קטן, כולם רוצים לדעת איך התוצאות הראשונות האלה שאנחנו רואים בגוגל הגיעו לשם, מה גרם לגוגל להגיד "כל הכבוד לאתר הזה, בוא נעביר אותו למקום ראשון בתוצאות". אז קודם כל שתדעו מראש, קידום אתרים זה לא מופע קסמים, מדובר על תהליך של כמה חודשים ולפעמים שנה פלוס, אבל עדיין, מדובר בבניית אסטרטגיה שצריכה להיות בכל בית עסק, החל מבניית אתר לפי הקווים המנחים של גוגל ועד לשיווק באתר בצורה הנכונה ברשת כולה.

סיבות לקרוא את מדריך ה-SEO שלי:

  1. זה בחינם (רק תפנו לכם קצת זמן, לא מעט)
  2. זה המדריך הארוך ביותר שכתבתי עד כה בחיי המקצועיים (לא כולל קורס קידום אתרים אונליין שהקלטתי)
  3. שיתפתי שם כל כך הרבה סודות המקצוע, גוגל עלולים לתבוע אותי כל רגע, נצלו כל עוד זה אפשרי

קודם כל, השאלות החשובות שמישהו צריך לענות עליהם

מכיוון שגוגל הוא בסך הכל מכונה די משומנת, הוא עושה את הדבר הפשוט ביותר – הוא סורק אתרים ומתחיל לאגור מהם מידע, על מנת שכשגולש מחפש מילה כזו או אחרת – גוגל ידע לשלוף את המידע המדויק והרלוונטי ביותר בהתאם למה שסרק עד היום. והוא סרק המון.

בעולם שבו כולם בונים אתרים, צריך מישהו שיענה על השאלה "מה גוגל רוצה" או יותר נכון, "מה הגולש מחפש", ובהתאם לכך, מקדמי אתרים מגיעים ועושים סדר בבניית האתר, החל מהנושאים הטכניים שגוגל מבקש ועד לאיכות ורמת התוכן שהגולש מצפה לו.

אחד הדברים החשובים ביותר בעולם ה-SEO, זה עניין התהליך. ללא אסטרטגיה בנויה מראש, כל התהליך לא שווה כלום. תהליך איכותי של קידום אתרים מתחיל ונגמר בבניית אבני דרך שמתחילים במחקר מילות מפתח מקצועי ומכוון למטרה ועד למחקר שוק והתחום שצריכים להתוות את האסטרטגיה לפחות לשנה הקרובה.

גוגל החל לבדוק ולהציג תוצאות אך ורק של אתרי אינטרנט שמדברים מהבטן, אנשים אמיתיים שעומדים מאחורי האתרים שלהם, ומה שהכי חשוב בכל השינויים שלהם, הם יותר ויותר מכווני מטרה לעזור לחווית המשתמש.

לכל תחום היום יש את התחרות שלו, חלקם תחרותיים וחלקם פחות, אבל מה שבטוח – שאתר לא יזוז ממקומו פחות מכמה חודשים טובים, כי אם יש משהו שזה בטוח – זה שלגוגל לוקח זמן לקלוט דברים שאתם מסדרים ומטפלים באתר שלכם, אז ככל שתקדימו – תתקדמו.

לכל אתר יש את הזמן שצריך להשקיע עליו, ועל זה מתווסף נושא התחרות, האם התחום תחרותי מאוד? האם המתחרים עובדים קשה יותר ממני? בגדול, לא ראיתי פרויקט SEO שמצליח בפחות מ2500 שח אבל גם לא צריך לחפש ביותר מ8000 שח, אחרי הכל, התהליך הוא אותו תהליך, השאלה באילו ידיים אתם משאירים את האתר שלכם?

רוצים להתייעץ עם שמול לגבי קידום אתרים?

מדריך קידום אתרים מלא - הכי פשוט שהצלחתי להסביר

שמוליק דורינבאום - שמול קידום אתרים

למה שאקשיב לשמוליק דורינבאום?

מבין לגמרי את השאלה, לקרוב ל-20 שנה בתחום, גיליתי לא מעט דברים. החל ממה הבסיס שגוגל מבקש על מנת לקדם אתר בגוגל ועד לדרכים המתקדמות ביותר להגיע לעמוד הראשון, גם אם זה אומר שזה מצריך מאיתנו את הפן השיווקי שלנו ופחות את הפן הטכני.

מעבר ללקוחות הגדולים והקטנים שלנו במשרד, אלו הדברים שעשיתי בשנים למען תהליכי קידום אתרים בגוגל:

  • העברתי שיעורים וקורסים על SEO בהאקר יו, פסגות, מכללה למינהל, בצפר, קואליקס ועוד
  • ניהלתי את מחלקת הדיגיטל ב-WOBI 
  • מעביר הרצאות גדולות בכנסים, סדנאות ועם חברות גדולות (WIX, WOBI, שטראוס ועוד)
  • שימשתי (ועדיין) כיועץ מומחה לחברות גדולות בעלות SEO משלהם, כמו וואלה מזלטוב, פסקדין ו-WIX 
  • רוצים לשמוע עוד? דברו איתי או כנסו לשמול TV וראו את מדריכי הוידאו המקצועיים שלי על התחום
  • עוד על SEO ב-2024