פרק 5 - כתיבת תוכן לקידום אתרים

50%
פרק 5 - כתיבת תוכן מבוסס מחקר מילות מפתח

 

ביצענו מחקר מילות מפתח, מה לגבי תוכן העמוד?

אחרי שבחרנו את מילות המפתח שלנו, אנחנו רוצים להתחיל ולרוץ לקדם את הביטויים האלו, אבל הבעיה היא שלא כולם יודעים לכתוב בהתאם למה שבחרנו ולא כולם יודעים בכלל לכתוב בהתאם לעמוד שאמור להיות מקודם בגוגל, האם זה משהו טכני? בהחלט לא, אבל כן צריך לדעת לשים לב איך התוכן כתוב. אל תדאגו, לא צריכים להיות מתכנתים בשביל לקדם אתרים, ובטח שלא בשביל לכתוב תוכן בהתאם למחקר מילות המפתח שלנו.

בואו נתחיל לאט, אנחנו בחרנו ביטוי לקדם אותו? מעולה, עכשיו צריך לחשוב, האם אנחנו באמת יודעים מה התכוון המשורר כאשר הוא כתב את הביטוי הזה? כמה דוגמאות לסדר את הראש:

לדוגמא: מישהו חיפש בגוגל את הביטוי "שוק ההון"

 • האם הוא התכוון ללמוד על שוק ההון?
 • האם הוא התכוון להשקיע כסף בשוק ההון?

על מנת לענות על השאלה, אנחנו מחפשים בעצמנו בגוגל "שוק ההון" על מנת לראות את התוצאות שגוגל החליט להציג לנו.

אם תשימו לב לתוצאות, כולן די גנריות שעונות על השאלות הכלליות של שוק ההון, כלומר, לימוד כללי על הביטוי ועל התחום, מכאן אנחנו למדים שגוגל הבין את בקשת הגולש והציג בפניו אתרים שילמדו אותו קצת על התחום. הרי גוגל יכל להציג בתי השקעות שמשם יקבל את התוצאות הטובות ביותר להשקעה בשוק ההון, אבל גוגל מזהה היטב את כוונת הגולש והציג לנו אתרים שמסבירים לנו באופן די כללי ומקצועי על נושא שוק ההון בצורה הגנרית ביותר.

שאלה: אם לקוח שהינו בית השקעות, האם הייתם ממליצים לו על קידום הביטוי "שוק ההון"?
תשובה: כמובן שלא. הביטוי גנרי מדי ולא מכוון הנעה לפעולה מצד הגולש האקראי

כאשר אנחנו רוצים לקדם ביטוי מסוים, אנחנו חייבים לחשוב על מה הכוונה של הגולש האקראי, כי אם הוא חיפש תשובה – כדאי מאוד שנענה לו, אם הוא חיפש עזרה – כדאי מאוד שנעזור לו.

דוגמא נוספת,

מישהו חיפש בגוגל את הביטוי "ליסינג פרטי"

 • האם הוא התכוון ללמוד על הנושא?
 • האם הוא התכוון לחפש הצעת מחיר?

אז כמו בדוגמא הקודמת, על מנת לענות על השאלה, אנחנו מחפשים בעצמנו בגוגל "ליסינג פרטי" על מנת לראות את התוצאות שגוגל החליט להציג לנו.

שימו לב לתוצאות, פה אין שום דבר גנרי, הכל ממוקד למטרה – הנעה לפעולה של הגולש לרכוש ליסינג פרטי, שימו לב לאתרים, כולם אתרי מותגים גדולים בתחום הליסינג הפרטי. אם גוגל היה רואה שהגולש רק מחפש לקרוא אודות התחום של הליסינג, היה מציג לו תוצאות כלליות יותר כמו אתרי חדשות שמדברים על רגולציה, אתרי ויקי, אתרים אשר נותנים מדריכים איך לשכור בליסינג. אבל גוגל יודע מה הוא עושה – גוגל מציג לגולש האקראי את התשובה הנכונה, אתרי מותגים ש"יריבו" על הלקוח החדש שלהם.

אז מה אנחנו בעצם צריכים לדאוג שיהיה בעמוד הנחיתה שלנו, אותו אנחנו מקדמים תחת ביטוי כזה או אחר?

אם מצאנו שהביטוי שאנחנו רוצים לקדם בגוגל הינו ביטוי גנרי (כמו שוק ההון):

 • נכתוב כמה שיותר מידע אינפורמטיבי
 • נציג מקרי בוחן / דוגמאות להמחשת המידע
 • נציג עובדות שיכולות לתת הסבר מוכח לגולש שיבין שהגיע למקום הנכון ושיזכור אותנו בגלישה הבאה שלו
 • נכתוב את שם הכותב של התוכן להצגת נוכחות ואוטוריטה שבתחום

אם מצאנו שהביטוי שאנחנו רוצים לקדם בגוגל הינו מכירתי (כמו ליסינג פרטי):

 • נכתוב כמה פרטים קצרים אודות התחום
 • נציג לו יתרונות של המותג שבתחום
 • נציג לו מחירים / שקיפות ככל האפשר למניעת היסוסים לקנייה
 • נציג לו כמה שיותר נקודות שיכולות לעזור לו לרכישה מיידית (שלא ייצא וימשיך בחיפושים בגוגל)
 • נציג לו אפשרות למיקרו המרה (כלומר, להירשם לניוזלטר למבצעים חדשים / להורדת מדריך כזה או אחר שיכול לעזור לו בהמשך גם אם לא יצר איתנו קשר וכו', לא מאבדים גולש סתם ככה)

כאשר אנחנו נותנים לגולש שלנו את התשובה לשאלה שלו, או יותר נכון לשאילתא שלו, אנחנו בעצם משאירים לו נקודה בתאי הזיכרון שלו אודותינו ובכך, בגלישה הבאה שלו הוא עשוי לחזור אלינו ולבדוק שוב על התחום מכיוון שהוא זוכר אותנו לטובה, אותו דבר נעשה גם בכל הקשור ל Cross Promotion, משמע, שימור הלקוח גם כאשר הוא רכש אצלנו או השאיר פרטים.

חשוב מאוד לבדוק קודם כל את התכנים שנמצאים בעמוד הראשון, ולא רק בגלל שאנחנו רוצים להבין במידה ומדובר בתוכן גנרי או מכירתי, אלא אנחנו רוצים בעצם להבין האם התוצאות שבעמוד הראשון באמת נותנות הרבה יותר תוכן או הרבה יותר הנעה לפעולה והכרחת הגולש ליצירת קשר ראשוני. הגולש האקראי יכול להיתקל בהרבה מאוד תוצאות בעמוד הראשון אם לא מצא את מבוקשו ועלינו לתת לו את מה שהאחרים לא נתנו לו – שזה לא חייב להיות תמיד "המון תוכן" כמו שצריך להיות ממוקד. בדקו מה עולה בתוצאות של העמוד הראשון ולפי זה דעו מה ה"אקסטרה מייל" שאתם צריכים לעשות בשביל באמת לתת את התשובה הנכונה לגולש.

לא לשכוח, לא כל עמוד תוכן שלכם צריך להיות בעל 1500 מילה, לפעמים גם 300 מילה יעשו את העבודה, אבל שוב, גם כאן, בזירות תחרותיות חשוב לשים לב מה כמויות התוכן (וטיבם) שנמצאים בעמוד הראשון, האם חפירות מיותרות? או שמא מדובר בתוכן מקצועי שמעניין את הגולשים.

כותב המאמר
שמוליק דורינבאום

שמוליק דורינבאום

שמוליק דורינבאום, מומחה קידום אתרים כבר מעל ל-15 שנים, מוכר בתחום בשם "שמול", בעל סוכנות "שמול קידום אתרים", בעלי המכללה "קואליקס" לקידום אתרים והבעלים של Highver (כלי ניהול המשימות של ה-SEO).