מהו וורדפרס ומה ההתלהבות ממנו?

יש כל כך הרבה תוכנות לבניית אתרים היום, ג'ומלה, וורדפרס, WIX, מה בתכל'ס ההבדל ביניהם ולמה זה כזה קריטי בכלל לבחור בתוכנה כזו או אחרת? החלטתי הפעם לחפור קצת, עד לרמת מצגת מלאה מתוך הקורס לקידום אתרים בקואליקס

אל תשכחו להירשם בשביל לקבל עדכונים משמולTV

WP
שמוליק דורינבאום

שמוליק דורינבאום

הבעלים של חברת "שמול קידום אתרים" ומקדם אתרים כבר 13 שנה בשוק הישראלי והבינלאומי

כמה פעמים בחייכם המקצועיים שמעתם את המילה וורדפרס ולא באמת ידעתם מה הכוונה? או יותר מזה, כמה פעמים שמעת את המילה "וורדפרס" אבל לא הייתם בטוחים האם יש משהו באמת מעניין עומד מאחורי המילים או שמא מדובר בעוד תוכנה לבניית אתרים שממש ממש כולם אוהבים כרגע ברמת הטרנד בלבד?

וורדפרס זה לא טרנד. ה-WP (וורדפרס בקיצור, חוסך לכם מילים), בעצם הגיע לעולם הבנייה מתוך הרצון לעזור לבוני האתרים ואפילו גם למקדמי האתרים, למה? משום שמדובר בתוכנה שהיא בעצם מבוססת קוד פתוח, משמע, אפשר לעשות איתה מה שרוצים, החל מהדרך שהיא מעוצבת ועד לדרך שבה היא מנוהלת. הכל תלוי בכם (או בדרך כלל בידיי המתכנתים שלכם). אחרי לא מעט שיחות סביב הנושא של קוד פתוח מול קוד סגור (כמו וויקס למשל) אפשר להבין דבר אחד, WP לא כאן בשביל הבאז, אלא היא כאן בשביל להישאר ולא סתם, אלא בתור התוכנה המנצחת.

עובדה חשובה: 31% מהאינטרנט מבוסס WP. קשוח הא? יש סיבה, רוצים לדעת למה? מוזמנים לראות את הסרטון המלא שלי על מנת להבין, מה בדיוק אני רוצה מהWP ומה אני יכול להוציא ממנו בשביל שיעזור לי להתקדם בגוגל.

שתפו חברים ואויבים (גם הם צריכים ללמוד)