תוסף של Google ל-Wordpress

תוסף חדש מגוגל לבית WordPress, תוסף אשר אמור להיות לכם המרכז לענייני גוגל בתוך הוורדפרס, בתור אחד שהיה בכנס כשהם דיברו על התוסף הזה ומה הם עברו בשביל לפתח אותו – מתרגש מאוד, בואו לשמוע את הסיפור, סקירה ולראות את ההתקנה שלו ב-LIVE

אל תשכחו להירשם בשביל לקבל עדכונים משמולTV

main-img-sitekit
שמוליק דורינבאום

שמוליק דורינבאום

הבעלים של חברת "שמול קידום אתרים" ומקדם אתרים כבר 13 שנה בשוק הישראלי והבינלאומי

תוסף של גוגל לוורדפרס – Site Kit By Google | סקירה והתקנה – שמול

ובפרק של היום: תוסף Site kit של Google ל-Wordpress 

תמליל הפרק:

(*חשוב לציין, זה תמליל של הסרטון, סלחו לי מראש על הניסוחים המילוליים)

תוסף לוורדפרס מבית גוגל – Site Kit By Google – סריקה והתקנה

שלום חברים, ברוכים השבים לשמול TV. שמי שמוליק דורינבאום למי שעדיין לא מכיר אותי, אז ברוכים הבאים.

היום אני הולך לעשות פרק קצת שונה בשמול TV.

אני הולך לעשות לכם פרק שהוא בעצם עם הקלטת מסך, על משהו שאני מאוד רציתי לדבר עליו: תוסף חדש של וורדפרס מבית גוגל בעצמה.

למה זה כזה חשוב לי ברמה של פרק שלם רק על התוסף?

מכיוון שמאז אפריל 2019, הייתי בכנס YoastCon, כנס של Yoast, כנס וורדפרס מבית Yoast בהולנד, בניימיכן, העיר העתיקה בעולם, ומעבר לקור הפסיכי שהיה שם, היו שם כמה מרצים אדירים. מאליידה סוליס וג'ייסון ברנרד (שהיה לא מזמן בארץ מטעם SEMrush), וראנד פישקין, מי שלא ראה, הצלחתי לראיין אותו בדרך מהרכבת מניימיכן לאמסטרדם, (גם היה אחלה ראיון, בנאדם מקסים) והחלק החשוב שהיה בסוף הכנס זה אלברטו מדינה.

אלברטו מדינה הוא מנהל המחלקה בגוגל של עולם ה-CMSים.

כל מה שקשור לעולם ה-CMSים, כל מה שקשור למערכות קוד פתוח בעיקר. ואחרי הכול, הם אומרים שמעל 54% אתרים היום בנויים ב-CMS, בעוד שמעל 34%, 35% רק וורדפרס.

(מוזמנים לראות את הטבלה המלאה בלייב)

המחלקה הזאת, הם כל מה שקשור לעולם ה-CMSים ולכן, בעיקר הם רצו לעבוד על תוספים שקשורים ל-CMSים, והתוסף הזה, מה שמגניב בו, זה שבהתחלה הם הביאו איזה ארבעה, חמישה מפתחים, מעולם אדסנס, מאנליטיקס וכל המחלקות שיש להם בגוגל, והם פיתחו את התוסף, והם ניסו לפתח אותו בעצמם, שלחו את זה למערכת של וורדפרס, וורדפרס החזירו את זה חזרה אליהם בקטע של 'טוב, ככה לא עושים תוסף…' וזה היה מצחיק ואז הם אמרו: 'אוקיי, אנחנו כנראה מבינים ב-PHP, מבינים בקוד, אנחנו לא מבינים בוורדפרס'.

אז הם הביאו איזה ארבעה, חמישה מתכנתים מעולם הוורדפרס, שמתוך ארבעה, חמישה מתכנתים, שניים, אחד או שניים, מתוך Yoast בעצמה. הם ממש גייסו, עשו איזה ציד קטן, לקחו מתוך Yoast ולקחו מפתחים של וורדפרס, של Yoast, ופיתחו את התוסף הזה.

והם בנו את התוסף שנקרא: Site Kit by Google (איזה שם גנרי, אלוהים…) והעניין של התוסף הזה, מה שהולך להיות מגניב, אני הולך להתקין אותו עכשיו, להראות לכם אותו, יש בו פשוט ממשק ישיר עם הכול.

עם האנליטיקס, אדסנס, סרץ' קונסול, אופטימייז, PageSpeed Insight ועוד כמה דברים שהם אמרו שיהיה בהמשך.

חשוב מאוד להבין, הוא לא דורס שום דבר. אם יש לכם במידה MonsterInsights, וכל מיני דברים שיש לכם, פלאגינים אחרים שאתם בטח מכירים, הוא לא דורס שום דבר, לא Yoast, לא נעליים. כל מה שצריך זה רק להתקין אותו ואפשר לרוץ.

אז בואו נראה את זה ב-LIVE את ההתקנה

יש לי אתר שנקרא dentaly.co.il, מי שלא מכיר זה גם האתר שאני הצגתי איך בניתי אותו ואיך הקמתי אותו, באיזו צורה, באיזו דרך, בקורס שלי – קורס 'נכסים דיגיטליים'. אז מי שרוצה יכול לראות את הכול מא' עד ת'. (מוזמנים גם לראות את הוובינר שעשיתי בנושא נכסים דיגיטליים)

(התמליל נבנה על סמך האתר דנטלי, אבל הטקסט כאן נבנה על האתר beautifulwoman.co.il)

אז פשוט הלכתי לתוספים, בתוך וורדפרס, חיפשתי Site Kit by Google, וכמובן הראשון.

כמו שאתם רואים, יש פה 30,000 התקנות. אני התחלתי לצלם את הפרק הזה אתמול בבוקר, והיה 1,000 התקנות, ועכשיו הם כבר ב-30,000.

עכשיו כנראה כולם בתעופה על זה, אין אתר שלא מסקר את זה, אז אני משער שעכשיו הולך להיות הרבה מאוד הייפ על זה.

אני יכול להגיד לכם שהתקנתי את זה כבר על עוד איזה 6 אתרים שלי, ובזמן שהתקנתי, ראיתי שהם שינו את הדרך של ההתקנה. אז עכשיו אנחנו נגלה אולי דברים חדשים.

אז עשיתי לו התקנה, ועכשיו אני גם מפעיל אותו, עכשיו הוא יבקש ממני אישור בגדול על כל דבר אפשרי שקשור לחשבון שלי בגוגל.

אני אציג לכם, אני אעשה Start Setup

אתם רואים: Site Kit G, Welcome to the Site Kit! Let's get you set up.

אז אנחנו עושים דבר כזה. רגע אחד. אוקיי, אז אנחנו עושים Sign in with Google.

אוקיי, אז עכשיו בחרתי את החשבון, ועכשיו הוא מבקש ממני הרשאה לכל מיני דברים בסיסיים.

עכשיו שימו לב לדשבורד, שזה לדעתי ממש ממש מגניב, כי כבר בתוך הדשבורד, הוא נותן לנו את הפרטים החשובים ביותר, לפחות עבורי, נתוני הביצועים.

כבר הוא נותן לי כאן, את הדבר הכי חשוב היום שיש למקדמי אתרים ולבעלי אתרים כאחד, את הביטויים בעצם שאני יכול לראות, על מה אני מתחיל להתקדם, מתחיל לקבל תוצאות.

ועכשיו אני עובר לחיבור חשבון גוגל אנליטיקס

בואו נראה.

גם האנליטיקס, גם הסרץ' קונסול, שימו לב שוב, גם כאן לדעתי הוא נותן את הדברים הכי חשובים שאנחנו רוצים לראות. מאיפה מגיע הטראפיק, אפשר להתחיל לראות שהוא נותן לנו את זה מתוך האנליטיקס, שבעיניי זה מעולה, כי אז הוא מראה לכם כמה Unique Visitors היה מהסרץ', לדעתי זה ב-29 ימים האחרונים, אני לא רואה שכתוב אחרת, כי הם שינו את זה כבר בשני מקומות שונים שהיו לי.

שימו לב, 'צפו בתוכן הפופולרי ביותר', זה מתוך האנליטיקס, ואת החלק הזה הוא נותן מתוך הסרץ' קונסול, אחלה דרך לראות את הדברים החשובים באמת.

אני כבר מכין אתכם, אני יודע שכבר הרבה מאוד בעלי אתרים הולכים להיכנס לתוצאה הזאת ולקבל את ההלם של המספרים הנמוכים.

בקיצור, אם אתם בעלי סוכנות או משהו כזה, ואתם רוצים להראות את זה ללקוחות, תציגו את זה, אני מכין אתכם, זה יכול להיות קצת ריסקי, כי הם יראו פה נתונים גדולים ולפעמים קצת מבלבלים.

אז מציע לכם, תעשו בדיוק כמוני, ואני עושה ללקוחות שלי הדרכה, מה צריך להבין מפה, מהם הדברים הכי חשובים שכדאי להבין מזה, לפני שהם ישימו את זה בעצמם והם ממש ממש יסתבכו.

זהו, עד לכאן פרק נוסף של שמול TV.

אני מקווה שאהבתם את התוסף.

לדעתי הוא כרגע נראה כמו משהו פרייסלס, רק צריך לדעת לעבוד איתו.

יש לי כבר באתרים אחרים שכולל גם את האדסנס, וכתוב לכם כמה הרווחתם היום וכמה הרווחתם בחודש האחרון, כל מי שבאמת יש לו נכסים דיגיטליים, זה מעולה, כי אפשר באמת לראות כמה בדיוק עשיתם. מי שלא, אז קדימה לעבוד עם זה ושיהיה בהצלחה.

תודה רבה ונתראה בפרק הבא.

שתפו חברים ואויבים (גם הם צריכים ללמוד)