תוכן עניינים

איך מטמיעים סכמת FAQ באתר וורדפרס עם אלמנטור

הנושא נשמע מאוד מורכב לאחרונה כל עולם הסכמות, יש לא מעט סכמות כבר שאפשר לראות שדי מכניסות טראפיק, בעיקר לדעתי לאתרי מתכונים או לאתרי הביקורות והסרטים, אבל סכמת FAQ, נתנה לכל אחד כמעט מקום להיכנס בצורה רחבה יותר לתוצאות. 

דוגמאות LIVE משלי:

וואלה, הסכמה של FAQ, בינינו? זה עניין של 5 דקות וסיימתם עם זה, במיוחד עם אתרי אלמנטור. מבטיח לכם, לא תגעו בשורת קוד אחת (לפחות לא תצטרכו לדעת קוד).

אז קודם כל, למי שעדיין לא הכיר את הסכמה, מוזמן להכיר אותה כאן, אבל במעבר חד למשימה עצמה. כל שעליכם לעשות, הוא קודם כל להחליט מה השאלות והתשובות מן הסתם, ולפני שאני זורק אתכם למים, אני רוצה להאכיל אתכם בכפית לרגע, תחפשו את הנושא שלכם בגוגל, למשל בואו נסתכל על הדוגמא של האתר שאני בניתי לו את הסכמה הזו כרגע.

הנושא שאני מקדם הוא סובב סביב עולם רפואת השיניים, ביניהם, יש גם "הלבנת שיניים". אז על מנת להעלות תוכן איכותי, אני צריך להבין מה באמת מחפש הגולש התמים האקראי בשביל להעלות את אחוז הרלוונטיות מולו, ודרך כך, בעצם להבין גם מה השאלות הנפוצות. 

אז מה עשיתי?

הלכתי לגוגל וחיפשתי "הלבנת שיניים שאלות נפוצות", על מנת להבין מה בדיוק שואלים הגולשים שמחפשים על הנושא. נכנסתי ל3,4 תוצאות והרכבתי מהן את השאלות הנפוצות, אך יותר מזה, חיפשתי גם ב-AHrefs.com בשביל להבין מה עוד יכולים לחפש בהקשר הנושא הזה תחת "Questions" (אני ממש מקווה שאתם מכירים את החלק הזה)

אז מה השאלה הגדולה ביותר? כמה עולה הלבנת שיניים (מפתיע ממש)

אז עכשיו אחרי שאני יודע מה השאלה החשובה ביותר, (לא שתמיד אני מקשיב לכלי הזה, אבל הוא נותן אחלה אינדיקציה) אני מרכיב כמה שאלות מתחת לשאלה הגדולה הזו. אז כתבתי מאמר על "כמה עולה הלבנת שיניים?" אבל כדי לא לצאת "מאמר בשקל וחצי" כמו רוב התכנים היום באינטרנט של מקדמי האתרים, החלטתי לעשות מרכיבים אמיתיים של המחיר ועל הדרך, גם להעלות את השאלות האמיתיות שמתחת לשאלה הגדולה הזו.

מה הכנסתי לאתר (מבחינת השאלות)

יש לכם אתר עם אלמנטור? פשוט מאוד

בשביל העתקת הקוד המוכן, קודם כנסו לאתר הבא

ובצורה הכי פשוטה, פשוט תכתבו את השאלה במקום שכתוב Question ואת התשובות במקום שכתוב Answer (מורכב בטירוף בינתיים הא?)

ועכשיו, לכו לאלמנטור, ותכתבו את השאלות והתשובות שלכם בצורה הכי מעוצבת רגילה שאתם יכולים, למשל כמו אצלי, באקורדיון.

תכניסו אלמנט של HTML של אלמנטור

עכשיו, תטמיעו אלמנט של HTML ולשם תעתיקו את מה שלקחתם את הסכמת קוד עצמה שכתבתם באתר של הסכמה עצמה.

כן, עכשיו סיימתם, תעדכנו את העמוד, ואם אתם רוצים לראות איך זה כבר נראה בתוצאות ולהיות בטוחים שעשיתם נכון, תמיד אפשר ללכת ל-Search Console ולבדוק את הדף עצמו ולבקש סריקה מחדש. ככה גם תוכלו לראות שגוגל מאשרים שעשיתם את העבודה נכון, וגם, תוכלו להיות בטוחים שזה עניין של זמן בלבד עד שזה יופיע גם בתוצאות עצמן ולא צריכים להיות בלחץ של ה"אולי לא עשיתי טוב". 

 

תבקשו מגוגל לאנדקס את העמוד

איך זה נראה בכלי של גוגל לבדיקת הנתונים המובנים

איך זה נראה בתוצאות?

איך מטמיעים סכמת FAQ בעורך החדש של וורדפרס (גוטנברג)

אותו דבר, פשוט במקום אלמנט, יש לכם ווידגט של HTML, ועושים את אותן הפעולות הנ"ל

יאללה, תעדכנו אותי שגם אצלכם זה כבר באוויר, אצלי כבר רואים את זה בביטויים כמו "קידום אתרים" / "קורס קידום אתרים" ועוד כמה שתגלו כשתחפשו את האתרים שלי בגוגל 😉 

מקורות נוספים חשובים על סכמות:

שמוליק דורינבאום

שמוליק דורינבאום

שמוליק דורינבאום, מומחה קידום אתרים כבר מעל ל-15 שנים, מוכר בתחום בשם "שמול", בעל סוכנות "שמול קידום אתרים", בעלי המכללה "קואליקס" לקידום אתרים והבעלים של Highver (כלי ניהול המשימות של ה-SEO).

יצירת קשר מהירה

כתבות אחרונות

נכס דיגיטלי שמכניס 1,000$ בחודש בהתחייבות

60,000 ש"ח ותוך שנה וחצי יש לכם אתר שמכניס 1,000$ בחודש.

כן, בהתחייבות עם החזר מלא.