כסף מהבית

כסף מהבית – האם זה באמת אפשרי? חוקי?

תוכן עניינים

איפה התחילה הבעיה

אתחיל ואומר שאחת הבעיות הגדולות ביותר של הנושא הזה שכולנו מכירים "לעשות כסף מהבית" הוא בעצם נולד מספאם ומאנשים שניסו לעקוץ אחרים מכל מיני תוכניות שיווק רשתי שכאלה, "תשכנע את החבר שלך לקנות את המוצרים שלנו ותקבל כסף" או גרוע מכך (בעיניי לפחות) תענה על הסקרים הבאים ותרוויח דולר מכל סקר וכד'.

ועכשיו יש בעיה חדשה

הרבה מאוד אנשים אומרים עכשיו שהם בכלל לא מאמינים שיש דבר כזה להרוויח כסף מהבית, מהסיבה שציינו קודם לכן, במקרה הטוב – הם שמעו מחבר שזו שטות ובמקרה הרע, הם חוו את זה בעצמם. את העקיצה ואת השקרים.

אז מה כן אפשר לעשות?

קודם כל יש הרבה דרכים לגיטימיות להרוויח כסף מהבית, באמת שיש, אחרי הכל לא כל העבודות שיש היום בשוק מצריכות בכלל מישהו שישב במשרד וימלא טפסים או יבהה במחשב ליד כולם. אפשר גם דברים אחרים:

  • יש משהו שאתם מבינים בו? תלמדו שיעורים פרטיים

זה יכול להיות שיעורי גיטרה וזה יכול להיות שיעורי מתמטיקה, העיקר שתקחו את הידע שלכם ותרחיבו אותו קצת מול אנשים נוספים שהיו רוצים לקבל עוד מהידע שלכם, אחרי הכל, לרובנו יש ידע במשהו ספציפי רק כי זה עבר לנו חלק יותר בראש או כי זה עניין אותנו (אני אישית למשל יודע לנגן בפסנתר וגיטרה, וכשרציתי לעשות כסף קצת מהצד, הייתי מלמד ילדים את הבסיס, לא את הדרכים המתקדמות, רק את הבסיס שיהיה להם ממה להתחיל)

  • יש משהו שאתם יודעים לעשות אבל לא מוצאים עבודה?

כנסו בתור התחלה לאתר Fiverr.com ותראו שיש שם הרבה אנשים כמוכם, ללא עבודה אבל עם מקצוע כלשהו, זה יכול להיות מעצבים גרפיים וזה יכול להיות כאלו שיודעים לנגן או לשיר, וכל מה שהם מציעים שם זה את השירות שלהם בכמה דולרים, העיקר כדי להביא לקוחות במאסה ולא "אחד אחד" על ידי שיווק כזה או אחר. באתר Fiverr.com (רעיון ישראלי שהפך לגלובלי ומדהים בעיניי) יש הרבה מאוד קטגוריות, משמע, תסתובבו קצת בקטגוריות ואולי ייצא מכם מאוד מהר המשפט "מה זה זה, גם אני יכול לעשות את זה, איך הם עושים כסף ואני לא" ותמצאו את עצמכם מאוד מהר מגדירים את הפרופיל החדש שלכם שם.

  • יש תחום ספציפי שאתם מכירים ויודעים להסביר עליו?

בקלות אפשר היום לבנות אתר אינטרנט או בלוג פשוט (בעזרת WIX או וורדפרס) ותתחילו בלהעלות סקירות על המוצרים שאתם מכירים ואוהבים, לצורך הדוגמא, אני מאוד אוהב אוזניות אלחוטיות, בעיקר כי אני אוהב לרוץ וזה חשוב לי מאוד לבחור את האוזניות הכי טובות שיש לכל קטגוריה בחיים היומיומיים שלנו, אז מה הקשר לכסף מהבית? פשוט, בעזרת קישורים מסודרים שקיבלתי מאמזון, אני מצליח להמליץ על אוזניות ספציפיות ואף לקבל עמלה על כל פעם שמישהו קונה דרכי את האוזניות. (מוזמנים להיכנס ולהבין לבד: https://ibuds.co.il)

רוצים שנקח את זה למקום רציני יותר?

  • אולי תתחילו לכתוב למחייתכם?

יצא לכם פעם לכתוב תוכן? סתם ככה? אם לא, יש הרבה מאוד אנשים היום שבסך הכל כותבים למחייתם, משמע, בעלי אתרים שרוצים למלא את האתרים שלהם במידע בהקשר הרלוונטי אליהם ולא יודעים איך לכתוב, לפעמים זה בגלל שגיאת כתיב או שגיאות התנסחות, אולי אתם יותר טובים בזה? כל מה שעליכם לעשות, זה להיכנס לאתרים או לקבוצות פייסבוק בהם מציעים כותבי תוכן את שירותיהם ולהציע גם את עצמכם, המחירים נעים היום בין 0.15 בזול ביותר ועד ל0.40 אגורות לכל מילה שתכתבו (בזמן שהמאמרים הממוצעים היום בשוק הם 500 מילה מינימום, תעשו חשבון, זה אחלה כסף)

  • אולי תתחילו לבנות אתרים למחייתכם?

הרבה מאוד אנשים לומדים לבנות אתרים בצורה די מהירה היום, החל מעזרה מיוטיוב ועד לעזרה מקורסים שונים ומגוונים בנושאים האלה שבתכל'ס, יכולים להניב מאוד מהר. וכשאני אומר "מאוד מהר" אני מתכוון למהירות שיא, כי אתם יכולים ללמוד איך לבנות אתר בוורדפרס תוך שבועיים ואז להתחיל למכור את השירות הזה גם ב Fiverr וגם בקבוצות פייסבוק ואפילו סתם ככה בפרופיל האישי שלכם עם גישה של "למדתי משהו חדש ואשמח לעשות זאת בעבור מחיר זול כדי להתנסות", משהו שאני עשיתי בעצמי לפני 20 שנה כמעט וזה עזר לי לכסות את כל ההוצאות החודשיות שלי בקלות ואף להרוויח כ-20,000 שח בחודש רק כי בניתי איזה 30 אתרים (לא אמרתי שזה פשוט, אבל בהחלט הכניס לי כסף כשהייתי צריך בשנות ה20 הראשונות).

ועכשיו לכסף הגדול באמת

  • אולי תתחילו לבנות אתרים עבור עצמכם, תקדמו אותם ותעשו מזה כסף גדול יותר?

דמיינו את זה ככה, אתר אינטרנט באוויר שמצליח להביא תנועה וגולשים רבים בנושא מסוים, בוא נזרוק למשל בנושא "השתלות שיניים", והגולשים שבאתר נהנים מהתוכן ומבקשים מכם "תפנה אותי בבקשה לרופא מומחה שאתה סומך עליו", וכל מה שתצטרכו לעשות זה להפנות את הגולש של האתר שלכם לרופא שיניים ולאחר מכן, לקבל עמלה מהרופא כאות "תודה" על ההפנייה שעזרתם לו, נשמע פשוט נכון? ככה עובדת שיטת השיווק העתיקה כמעט בעולם האינטרנט "שיווק שותפים" (לא להתבלבל עם שיווק רשתי שמדבר על פירמידות וכד').

קצת על שיווק שותפים:

שיווק שותפים בסופו של דבר זה הדרך הטובה ביותר לעשות משהו שאתם נהנים ממנו ועל הדרך, גם להרוויח ממנו כסף מהצד.

אבל שימו לב לקאצ' הגדול

דרכים החוקיות ביותר והבטוחות ביותר להרוויח כסף מהבית / מהצד, אלו הדרכים שצריך לעבוד עליהם יותר מיום / יומיים, מדובר על משהו שצריך לעבוד עליו בטווח של כמה חודשים ולאחר מכן להתחיל לראות גם את הכסף הגדול, לא רק את התוצאה אלא גם את ההשלכות, יש אתרים היום שכולנו מכירים שבסך הכל התחילו מאתר פשוט של תכנית שותפים קלה שיודעת איך לתווך בין הגולשים ולבין הספקים שצריכים לקוחות בתכל'ס מאותו התחום.

אם אתם עדיין מרגישים אבודים ולא מצאתם דרך להרוויח כסף מהבית, מוזמנים לדבר איתי ואעזור לכם לבנות את הדרך שלכם להרוויח כסף מהבית בצורה חוקית, איכותית ובטוחה לטווח הרחוק, לא רק בשביל לשלם על החלב שיהיה לכם לקפה מחר בבוקר, אלא שיהיה לכם כסף לקנות מקרר לחדר שלא תצטרכו לקום למטבח 😉