תוכן AI – הדרך הקלה והמסוכנת לכתוב תוכן

תוכן AI (עברית / אנגלית / ג'יבריש)

למה תוכן AI זה טוב אבל גם מסוכן? דע להבדיל בין ייתרונות לחסרונות

בעידן המידע והטכנולוגיה המתקדמת, הבינה המלאכותית (AI) היא לגמרי מהפכה ביכולת התמורות המשמעותיות שהיא מביאה לשוק העבודה, לחיינו היום-יומיים וגם לעולמות התוכן והמסחר האלקטרוני. כמעט בכל תחום ניתן לראות שיפור ביכולות ובמהירות בהמון עזרתם של מערכות AI שונות. כך גם בתחומים של למידת מכונה ויצירת תוכן.

אין ספק שתוכן מהיר מבוסס AI יכול לעזור לחברות להביא מוצרים ושירותים לשוק בדרך מהירה ויעילה בהרבה. עם זאת, יש לכך גם צדדים שליליים – למשל, טעויות אפשריות בתוכן שיוצר המערכת והתערערות של פרטיות הנתונים. זה מציב בפנינו שאלות מהותיות גם בנוגע לאיכות התוכן שמייצרים מערכות AI וגם לסיכונים הצמודים לשימוש בתוכן זה.

בקצרה, אלו הדברים שחשוב להבין:

  • תוכן מבוסס AI משפר את חווית המשתמשים ומהירות העבודה
  • יכולות הבינה המלאכותית צריכות בדיקת איכות ואבטחה של פרטיות המידע
  • כלים של AI ליצירת תוכן תורמים לגישה חדשה ויעילה לקידום אתרים

האם תוכן AI איכותי?

אני כותב בשימוש בתוכן AI בימינו ורואה יתרונות רבים בכתיבת תוכן מבוססת על מנות כזו. אבל השאלה העיקרית שנשאלת היא – האם התוכן שנוצר על ידי מערכות AI באמת איכותי?

תוכן AI לעומת תוכן שנכתב על ידי אדם

לכתיבת תוכן באמצעות AI יש כמה יתרונות בולטים. תחילה, זה מהיר ויעיל. עם תוכן AI, לא צריך לחכות שכותב תוכן יפעל על פי זמנים מוגבלים ולעיתים גם להתעסק בעריכה והבאת שיפורים נוספים. זה הופך את תהליך כתיבת התוכן למהיר יותר ומשפר את יעילות העבודה.

כמו כן, תוכן AI מציע גמישות רבה יותר בכתיבה, שכן כאלו יכולות לתמוך בכתיבת סוגים רבים של תוכן. מערכות AI, באמצעות יבוא של תבניות מוכנות מראש, מאפשרות לי ליצור תוכן במגוון עיצובים ובמספר גדול של תחומים, למעשה רשימה הרבה יותר מרובעת ממה שיכלתי לעשות ידנית בעצמי.

עם זאת, לתוכן AI יש גם חסרונות קשים. ייתכן שהתוכן שנוצר לא תמיד מדויק במהותו, ולעיתים קרובות נערוך שגיאות לוגיות ואף חוסר מידע רקע מקצועי. בכל מקרה, אני עדיין צריך לבדוק ולערוך את התוכן בצורה היסודית בשביל לוודא שהוא קורא ברורה ומדויק.

תוכן AI מול כותב תוכן

בנוגע לכותבי תוכן אנושיים, לניסיון וליכולות שלהם יש לשמור על מקום חשוב בתהליך כתיבת התוכן. במקרה כזה, איכות התוכן נשארת בידיים מהירות של הכותבים המקצועיים, שמבצעים בדיקות ותיקונים אישיים לרמה של תוכן מיוחד ומעמיק.

לסיכום, לתוכן שנוצר על ידי AI יש המון פוטנציאל ויתרונות משמעותיים, אבל למערכות AI טרם הוכיחו את עצמן ברמות מקצועיות גבוהות. כתיבת תוכן AI עשויה להשלים את התהליך המקצועי של כתיבת התוכן, אבל אני מאמין שבשלבים הנוכחיים, איכות התוכן המקצועי הזה היא בידיים של כותבי התוכן האנושיים בלבד.

הסיכון שבשימוש בתוכן שמייצר AI

מומחיות ואמינות

אני רואה ששימוש בתוכן מיוצר על ידי AI מציג אתגרים רבים ומסוכנים. לחישובי AI אין חשיבה קריטית אמיתית כפי שיש לחוקרים או לכותבים אנושיים. מפאת כך, הם מכילים טעויות כתיב ויש בהם פחות מומחיות בעוסק מומק"מ. אני מאמין שזה יכול לעוות את המידע שעובר למשתמשים ולהשפיע על המוסכמות בקרב הקוראים בעקבות הרעיונות המוגבלים שמסורים על ידי הAI.

שימוש בתכנים AI לשיווק: המלצה והגינות

שימוש בתוכן AI במטרה שיווקית מתעורר גם בצינור פוטנציאלי של מכניסת מידע ומידע לקוחות. כמומחה שיווקית, אני רק רוצה להציע את הכי טוב ללקוחות שלי, וזה לא תמיד אפשרי באמצעות אוטומציה שנוצר על ידי AI. חשוב לי להמליץ רק על רעיונות שיבנו על קשר חזק ומעמיק עם הלקוחות שלי ולהגין על עמדתם של הלקוחות תוך שיקול חשוב משפטי ויחסים עסקיים.

אף על פי שבסך הכול, השימוש בAI ליצירת תוכן יכול לחסוך זמן ולשפר את התהליכים האוטומטיים, יש לי לפעמים הרגשה שזה עלול לעשות נזק לתיאום ההודעות ולקשר האמיתי בין הלקוחות שלי והמשתמשים שלהם. ככזה, יש לי לבחור בזהירות בשימוש בתוכן AI ולשקול שילוב של כוח אנושי בשילוב עם הטכנולוגיה המתקדמת ביותר כדי להכין את החומר השווקי הכי טוב עבור הלקוחות שלי.

כלים של AI ליצירת תוכן

בשנים האחרונות, ראינו שיפורים משמעותיים בתחום הבנה, למילון, ויצירת תוכן AI. הכלים המתקדמים של היום מאפשרים לנו לכתוב טקסטים מעניינים ומשכנעים בצורה אוטומטית. כמובן, גוגל הוא שחקן עיקרי בתחום זה, אבל לא היחיד. חברות כמו Rytr ו-Jasper מספקות גישה למערכות יוצרות תוכן מבוססות AI, המכירות טקסטים מהירים ומדויקים (ועכשיו גם Monkyt ביניהם, הכלי החדש מבית שמול).

היתרונות של שימוש בכלי AI ליצירת תוכן מרובים. למעשה, מספר רב של כותבים עושים כבר זאת, מה שחוסך להם זמן ואנרגיה. ייתרון נוסף הוא קצב הכתיבה המהיר המתאפשר בזכות החיבור למאגרי מידע ולמדלים מתקדמים של שפה. דבר זה מאפשר לכלי AI לבנות טקסט מרשים ומעניין בצורה יעילה ויעילה יותר מאשר כותב בשר ודם רגיל.

אולם עם כל היתרונות, יש גם חיסרונות בכלי AI ליצירת תוכן. בעיקר, ייתכן שיש הבנה לקויה של הוראות מסוימות, ולפעמים תוכן המיוצר עשוי להיות אינו רלוונטי או תקין מבחינה עיונית. בנוסף, חשוב להיזהר מפני אי-שימוש בכלי AI ליצירת תכנים מטעים או משקרים.

אני ממליץ לבדוק תמיד את התוכן שנוצר על ידי כלי AI, כך שנוכל ללמוד מה הן המגבלות של הכלים האלו ולהשתמש בהם בצורה סבירה ואחראית. כך אנו יכולים ליהנות מהיתרונות של כתיבת תוכן אוטומטי בצורה ידידותית ומודעת. אומנם השימוש בכלי AI יכול לחסוך לנו זמן רב, אך זה לא אומר שאנו צריכים לוותר על בדיקת הטקסט והבנה עמיקה של הרעיונות המובאים.

AI במנועי חיפוש וקידום אתרים

בשנים האחרונות, הייתה עליה גדולה בשימוש בAI במנועי חיפוש וקידום אתרים. אני מאמין שהטכנולוגיה עוזרת לנו לבנות תוכן שאכן קשור לקהל היעד שלנו ומציעה פתרון לבעיות שמחפשים לפתור. לדוגמה, בגוגל, נשתמש בטכנולוגיות מתקדמות כדי להבין איזה קישורים הכי קשורים ושימושיים למשתמש.

בפייסבוק נשתמש בAI כדי לבחור איזה כתבות ופוסטים שמציגים בפני משתמשים. זה מאפשר לספק לי תוכן מותאם אישית על בסיס השיתוף והקליקים שלי.

עם זאת, מרגע שAI כל כך משפיע על מנועי החיפוש וקידום האתרים, זה מסוכן במידה, למה? כי זה פותח דלת לניצול לרעה, כמו פרסום וקבלת תשומת לב שרק מבוססת על אלגוריתמים של AI, יכול להוביל אותנו לחווית חיפוש פחות איכותית ומערכת שיווק מבלבלת.

בדיוק בגלל זה, חשוב לי להתמקד על הנושא של תוכן איכותי, רלוונטי ושימושי, ולקדם אתרים באופן כזה שמשתחרר מיקוד מובן. למרבה הצער, לא תמיד קל להבדיל בין טכניקות קידום האתרים הלגיטימיות לבין אלה המנסות לנצל את מערכת ה-AI. עם זאת, עדיין עליי להתמקד על שילוב של קידום אתרים אחראי אשר מתייחס לאחוריות ה-AI, ולחשוב גם על המשתמשים האמיתיים שאולי רוצים למצוא את התוכן שלי.

אם אתם כותבים תוכן, לפי גוגל זה בסדר לכתוב גם עם AI, (נשבע לכם, תבדקו אותי פה) אבל זה לא אומר שאתם יכולים לחרבש סתם מילים, אם תקראו שוב את המאמר הזה אתם תבינו שהשקעתי הרבה מאוד במבנה, בהעברת המסר, אבל בסופו של דבר, הכל נכתב עם AI (למעט החלק הזה כמובן), אז אני ממליץ לכם לכתוב בתבונה, לעבור על הנתונים, לאמת נתונים וכמובן, לבדוק שהמסר עובר כשורה.

בהצלחה.

הרשמה לניוזלטר של שמול

אני לא מאלה שאוכלים את הראש, כשאני שולח משהו – זה כנראה חשוב