אודות

שמוליק דורינבאום

שמוליק דורינבאום, מוכר בתעשיית השיווק בדיגיטל כבר מעל ל-18 שנה, יזם ובעלים של 3 חברות בעולם הדיגיטל בישראל. מכללת קואליקס, Highver – מערכת לניהול המשימות בעולם ה-SEO וכמובן, סוכנות הדיגיטל "שמול" המונה מהלקוחות הגדולים בישראל כמו רשת ישרוטל, פורטל דרושים, אונ' חיפה, מוצצים, הום סנטר ועוד. 

מהדברים האחרונים שעשיתי שאולי ראיתם

מתוך הלקוחות של שמול

כמה מהנכסים הדיגיטליים האישיים שלי

דנטלי - dentaly.co.il

אתר הבנוי במיוחד עבור אלו אשר היו רוצים לדעת יותר על רפואת השיניים, החל מנושא הלבנות שיניים ועד להשתלות וטיפולים כלליים האתר מכניס רווח יפה של כ-3,500 שח כל חודש בעזרת מכירת פניות מהאתר לרופאי שיניים מתאימים

חננה - chnana.co.il

אתר הבנוי כעזר לגולשים אשר היו רוצים להתחיל ללמוד מסלול כזה או אחר ולא יודעים איפה להתחיל. האתר מרוויח כמה אלפי שקלים כל חודש בעזרת מכירת פניות למכללות אשר רוצות לקבל את הפרטים של אלו הרוצים ללמוד (אלו שמשאירים פניה בפורטל)

קידיפדיה - kidipedia.co.il

אתר הבנוי במיוחד עבור הורים בתחילת דרכם, החל מבחירת שם לילד ועד למציאת גן מתאים. האתר הכניס רווחים יפים מאוד בעזרת תיווך בין הגולשים באתר לבין יועצים לילדים וצלמות הריון וניו בורן (מדויק לקהל היעד)

דיקור סיני - iacupuncture.co.il

אתר מידע אשר מבוסס כולו על נישת דיקור סיני, למען הבאת מטופלים פוטנציאלים למדקר סיני המטפל בבעיות הכתובות באתר (כמו בעיות ברכיים, גב, להרזיה, להפסקת עישון ועוד). האתר מרוויח בעזרת מכירת פניות למדקר סיני ספציפי שאני עובד איתו בר מעל שנתיים

ברייקדאון - breakdown.co.il

אתר מידע אשר עוזר לבעלי רכבים ישנים להיפטר מהמכוניות שלהם למען פירוק וקבלת תשלום גם על רכבים ישנים מאוד (חלקם לברזל וחלקם לחלקים שעדיין נשמרו טובים). האתר מרוויח בעזרת מכירת פניות מהאתר (בעיקר טלפוניות) למישהו מהתחום.

אופר - aupair.co.il

אתר אשר מכיל שמות ופרטים על אופרות בישראל, למען הורים שזקוקים לעזרה נוספת צמודה. האתר מרוויח בעזרת מכירת פניות לחברות ולאופרות צמודות אשר רוצות לקבל את הפניות מהמשפחות הנ"ל.

קופות רושמות בחו"ל - possmartly.com

אתר אשר מכיל ביקורות אמיתיות על קופות רושמות בענן, תוכנות איכותיות אשר משתמשים בהם העסקים הקטנים והגדולים. האתר מרוויח בעזרת תיווך בין בעלי עסקים ולבין בעלי מערכות הקופות

מגזין צביעה בשמן - ThePaintingAdvice.com

אתר המכיל מאמרים ומדריכים מקצועיים על עולם צבעי השמן והקנבס. האתר מרוויח בזכות קישורים לאמזון לקניית הציוד המתאים ורכישות קורס אונליין ללימוד צביעה בצבעי שמן


ההורות שלי - myparenthooding.com

אתר המשמש כבלוג אמיתי שלי בחו"ל, על ההורות שלי (גרוש + 2) ומספר על חווית סידורי השינה של הילדים וכד'. האתר מרוויח בעזרת מאמרים מוכנים של יועצת שינה אשר מוכרת קורס לעזרה להורים שרוצים להרדים את הילדים שלהם טוב יותר (הכל ממומן / רשימות תפוצה, ללא אורגני כלל)

אפ-קיצ'ן - up-kitchen-design.co.il

אתר המשתמש כאתר תדמית להעברת פניות לשיפוצים ושדרוגים של מטבח. האתר מרוויח בעזרת מכירת פניות לנגריה מקצוענית בתחום המטבחים.

רוצים לראות דוגמאות נוספות של אתרים שברשותי? בקורס עצמו אני נותן עוד עשרות דוגמאות מכל הסוגים (אתרי תדמית, אתרי מכירה ועוד) אין פה כשרון, רק מחויבות

הסיפור האישי שלי

לא הרבה יודעים את הסיפור הזה, אבל יש סיפור לא קטן מאחורי כל ההצלחות שלי, אני אעשה לכם ספוילר מעכשיו: היו יותר כשלונות מהצלחות, אבל כל כישלון שלי לימד אותי 500 צעדים קדימה מה אני אמור לעשות. אני אסביר.

השנה: 2000

אני מנסה את כל סוגי העבודות האפשריות, הייתי נציג שירות לקוחות ב-HOT, הייתי במחלקת הגהה ובקרה של דפי זהב ואפילו נהג לרופאים במסגרת של שירותי בריאות כללית, אין באמת עבודה שלא ניסיתי. אבל אחרי שנתיים בערך שחיפשתי את עצמי, היה לי רעיון מעניין.

השנה: 2002

חשבתי על רעיון, לפתוח אתר אינטרנט, שיהיה כמו דפי זהב בדיוק (בדיוק בתקופה שעבדתי שם ולא הסכימו לרעיון שלי לאתר שלהם) אבל שיהיה עם שעות הפעילות בלייב, כלומר שיהיה כתוב "פתוח כרגע" או "סגור כרגע", (כן, יש מיליוני אתרים כאלה היום, אבל לא ב-2003). אז פתחתי את האתר הראשון שלי אחרי שעזבתי את דפי זהב וניסיתי בעצמי, לא ידעתי איך להביא גולשים לאתר, אז פשוט פרסמתי בכל מקום אפשרי, אפילו שילמתי ל-YNET קרוב ל-35,000 שח רק כדי להציב באנר בעמוד הבית למשך 10 ימים בלבד, שיכירו. וואו כמה זה כישלון שעלה לי ברכב שמכרתי במיוחד. כן כן, מכרתי רכב כדי לקנות באנר ב-YNET, קראתם נכון.

השנה: 2003

אני שומע על תחום מעניין שנקרא "קידום אתרים", שבעזרת התחום הזה אני יכול להיות מקום ראשון בגוגל לכל מי שיחפש.. כל דבר בעצם. אז חשבתי לעצמי, אם מישהו יחפש "אינסטלטורים" או "חנות חשמל" וכד', אני רוצה להיות מקום ראשון, אז מה צריך לעשות? לקרוא. והרבה מאוד. אין מדריך שלא קראתי, אין גורו שלא עקבתי וביקשתי ממנו טיפים, אפילו ביקשתי לעבוד בחינם, כדי לדעת יותר על התחום. העיקר להיות מעורב. אפילו השגתי כמה לקוחות ב-500 שח לכל לקוח, משהו מביך ולא מחזיק דירה, אבל ניסיתי. באמת שניסיתי בעצמי. 

השנה: 2008

נכנסתי ללמוד במוסד שהיה דאז במקום הראשון בגוגל במילים "קידום אתרים", אחרי הכל, אם הם שם – כנראה הם מבינים. עד היום הם אחת החברות הגדולות אבל הם לא מלמדים כבר מעל לעשור בערך, וכשלימדו, הייתי במחזור הראשון שלהם ואפילו העובד הראשון שהם גייסו מתוך המחזור הזה (היו בערך כ-20 מחזורים אחריי שאפילו לימדתי בחלק מהם כסגירת מעגל)

השנה: 2010

פותח עוסק מורשה ומתחיל לעסוק בזה גם בעצמי, בין לבין עובד כשכיר בחברות SEO ובין לבין מלמד במכללות, משיג לקוחות חדשים ואפילו מתקדם למקום הראשון בגוגל במילים "קידום אתרים בגוגל", שהיה פעם נכסף לחלוטין. תוך זמן קצר, גם לקוחות רבים, 2 שותפים לדרך ומשרד יפה מאוד באמצע תל אביב.

השנה: 2011

בום, קורס לתוך עצמי. לא ניהלתי את העסק נכון, לא בחרתי את השותפים שלי לנכון (גם הם לא כנראה) ומכרתי את האתר ואת החברה לשותפים ונכנסתי לטיפולי סרטן במשך שנה וחצי לאחר מכן, הנפש לא החזיקה אותי, אז הבריאות גמרה אותי. טיפולים, ניתוחים ואחרי שנה וחצי של בתי חולים (והמון קריאה ממושכת של ספרי SEO) חזרתי לעצמי. וחזרתי להיות שכיר שוב, מהפחד להיות עצמאי.

במשך כל הזמן שהייתי שכיר (רק ב-SEO כמובן) החלטתי שאני מלמד תוך כדי, כי זו אהבה הגדולה שלי, לימדתי 3 שנים בהאקר יו, פתחתי 2 מחזורים שלמים בפסגות ואפילו לימדתי במכללה למינהל (ראשל"צ) על אנליטיקס ועוד כמה מכללות שקראו לי לימים פה ושם של לימודים (בצפר / עזריאלי ועוד..)

השנה: 2017

פותח את החברה שלי, הגענו אפילו ל-10 עובדים, כ-100 לקוחות ולא מעט אמביציה להיות אלו שיכבשו את עולם ה-SEO בסערה, אלו שיביאו את הלקוחות הגדולים ביותר ואת העובדים המדויקים ביותר. הצלחתי בזה, ללא ספק. אבל אחרי כמה שנים של הבנה של לקוחות הולכים ברגע שהם מוצאים מחיר זול יותר לרוב, החלטתי שאני סוגר את החברה ועובר לעבוד לבד, והדבר היחידי שאני משקיע בו – הם הנכסים האישיים שלי (כמו שראיתם למעלה כדוגמא). עובד אך ורק לקידום הלקוחות הגדולים והאסטרטגיים שמעניינים אותי (יש לי כ-10 לקוחות סך הכל היום, כמו רשת ישרוטל, אונ' חיפה, דרושים ועוד כמה). וזהו, הדבר היחידי שאני עושה היום, זה מלמד אונליין (וגם במכללה כשאין סגרים ומגיפות) ובעיקר, עובד על הנכסים האישיים שלי.

תבינו: אני לא מחפש לעשות קופה בצורת לימודים, אני מחפש לבנות קהילה משלי. יש לי כיום מעל ל-1000 תלמידים באונליין ועוד כמה מאות תלמידים שמכירים אותי ממכללות אחרות שלימדתי בהן. אין דבר יותר משמח אותי, לעלות על במה בכנס SEO כזה או אחר ולראות שמכירים אותי בקהל ממקור כזה או אחר. 

ועד היום, אני עובד על הקורסים שלי יום יום ומעדכן אותם תמיד, עובד על ערוץ היוטיוב שלי מאוד קשה ומשקיע כל הזמן בסרטונים חדשים ומושקעים. (כמו אחד האחרונים שלי שלימדתי איך לבנות אתר שלם של חנות אונליין המכילה מוצרים מאמזון). 

השנה: 2021

אני בונה קהילה גדולה יותר מתמיד ומלמד אנשים להצלחה היסטרית בעזרת האינטרנט, הצלחה כלכלית ומרגיעה של "לא מפחד כשמגיע פירוט הויזה" או "לא מתבאס כשמגיע יום ראשון". אני כאן כדי לבנות קהילה שתאהב את החיים יותר מהכל, ואין מה לעשות, כדי להגיע לזה – צריך להרוויח כסף, קל? בטוח שלא, אבל פשוט. זה שונה, מוזמנים לדבר איתי ואסביר לכם איך מגיעים לזה, כמה שיותר מהר – וכמה שיותר בקלות.

תבינו:

  • אין לי בגרות 
  • לא סיימתי 12 שנות לימוד (סיימתי ב-10)
  • גרתי בחיים הבוגרים שלי עם אמא וסבתא שלי ואני שילמתי שכירות כי אמא עם 100% נכות, אבא גר בארה"ב ואח שגר לבד בעיר אחרת.

אחרי כל הנ"ל, בניתי לבד ב-10 אצבעות ומחשב, את כל מה שיש לי היום, 2 ילדים, דירה מהממת בבת ים מול הים, הכל עניין של מחויבות, לא כישרון מיוחד. נטו מחויבות לחיים. מה איתכם? לא אכפת לי אם אתם כשרונים, יש בכם מחויבות למטרה? 

חלומות שהגשמתי / שעוד אגשים (Bucket List למתקדמים)

הגשמתי

עם שירים שכתבתי והלחנתי, הופעתי מול 130 אנשים בתאטרון תמונע ב-2015, איפשהו אחרי הסרטן הייתי צריך להוציא מעצמי דברים וחלומות ועשיתי זאת. כל ההכנסות של ההופעה הכלו כתרומה לביה"ח דנה למען ילדים חולי סרטן (בסביבות ה-2,500 שח)

בפעם השניה שהופעתי, הייתה עם חבר טוב שבנינו להקה ביחד עם חומרים שכתבנו והלחנו ביחד, גם ההופעה הזו, הלכה כולה לתרומה לעמותת "חיבוק ראשון". (חומרים של הלהקה שלנו, חומרים אישיים שלי)

אז בהמשך ישיר לחלק הראשון, אחד השירים שכתבתי הפך להיות סינגל ואפילו היה שיר השבוע של גלי צהל, משמע, השמיעו אותו כל יום במשך שבוע בשעה 19:00, והקליפ? לא הצלחה גדולה, אבל הוצאתי קליפ ואני שמח על כל ניצחון קטן כזה שלי. (מוזמנים לראות בעצמכם)

אחרי שאבא שלי עבר לארה"ב, החלטתי לבקר אותו ובוא נגיד ככה, התמכרתי, גרתי כ-3 שנים בווגאס, עם טיולים שבועיים ללוס אנג'לס, אריזונה ועוד. 

בתור אחד שעבר סרטן במקומות לא נעימים ואחראיים על הבאת ילדים לעולם, הייתי צריך לעבור ניתוח מאוד קשה כדי לשאוב ממני את מה שאמור להביא ילדים. 30 יום בכי וכאבים, אבל היי, הצלחתי להביא בזכות הניתוח הזה 2 ילדים מדהימים!

לא, אני לא ג'ון גרישם או משהו, אבל אחד המנטורים שלי אמר פעם, שאם אתם רוצים לעשות משהו מעניין ב-30 יום, תכתבו כל יום בסביבות ה-1500 מילה וייצא לכם בסוף החודש, ספר, נובל קצר של 45,000 מילה בערך. להגיד לכם שאני סופר? ממש לא, אבל היי, כתבתי ספר והוא זמין להורדה כבר כמה שנים טובות להורדה בחינם  כאן (על תקופת הסרטן ועל החיים בכללי)

יום אחרי ששמעתי שאיזה רוצח הביא ילד לעולם, חשבתי לעצמי (בזמן הסרטן) "רוצח מביא ילדים ואני לא יכול להתרבות??" אז אחד הדברים שעשיתי היה להלחם בזה בהומור, ופתחתי עמוד פייסבוק עם סטטוסים מצחיקים, בעיקר סטטוסים של "אנשים שאסור להם להתרבות", העמוד צבר כ-70,000 לייקים ויום אחד, כמוזיקאי שאני מן הסתם, ישבתי והלחנתי (יחד עם אחי ואשתו האלופה) את הסטטוסים המצחיקים ביותר שהיו בעמוד. אחרי שהבנו שהשיר הזה כנראה זה יצחיק כל אחד, שלחתי את זה לאנימטור שיעשה מזה קליפ מצויר. הסרטון הגיע תוך חודש ל-500,000 צפיות! וכל אתר גדול בארץ ראיין אותי, ראיון ב-YNET, ראיון בצינור לילה, מאקו ואפילו נענע שהיה פעם. מוזמנים לראות את השיר שוב (היום עומד על 600,000 בערך)

אחרי שהחלמתי מהסרטן, הלכתי לספר את הסיפור שלי שלדעתי יחזק הרבה מאוד אנשים שלא מאמינים במחשבות חיוביות. אני מאמין שככה נרפאתי מהסרטן, ואם לא לגמרי בזכותן אז בחלקן הגדול. הכל פה בראיון.

תמיד רציתי להיות בעלים של סטארט אפ אבל לא חשבתי שזה יקרה כזה מהר, המערכת שלנו הינה מערכת לניהול משימות אונליין המתממשקת ישירות למיקומים שלכם בגוגל, כדי להבין את הקוראלציה בין המשימות שלכם בפועל ולבין המיקומים שהשגתם כנראה בזכותם, המערכת נקראת Highver. היום כבר יש משקיעים אפילו שרוצים לקנות אותנו ואני עדיין עובד על זה בעצמי יחד עם השותף שלי דניאל זריהן (קפצו לאתר שלו במידה ולא הכרתם אותו עדיין איכשהו) ואנחנו רק גדלים ומתפתחים כל הזמן

עוד לא הגשמתי

אני מאוד אוהב קירות טיפוס, אבל בינתיים עוד אין לי אומץ בכלל להתקרב להרים, פעור מדי. אעדכן.

כל הסגרים והמגיפה הזו, גרמו לי להיכנס הרבה יותר לכושר, ולאחרונה אני רץ כמעט 50 ק"מ בחודש, אז מתישהו הייתי רוצה לדעת שאוכל אפילו לרוץ מרתון. אעדכן.

אז נכון שהורידו את הספר הזה כבר מעל ל-2500 קוראים, אבל עדיין, הייתי רוצה רוצה לדעת שהוא יכול להיות קיים גם בחנויות הספרחים, אחרי הכל, יש שם דברים שעזרו ללא מעט אנשים בחיים.

לא יודע אפילו אם זה חלום כמו שזה סתם מספר שבא לי לראות בערוץ, לאו דווקא של שמול אפילו כמקדם, אלא יש לי שירים ויש לי קליפים וויראליים  אז אם אחד מהם יעבור את המיליון, אוכל לסמן את התיבה הזו ולהעביר אותה ל"בוצע".  

יש כבר כמה סרטים שיצאו לאחרונה על ה-SEO אבל יש הרבה דברים שלא יודעים על מה שקורה בארץ והתחום הזה, לטובה ולרעה. ואני הראשון שירצה לעשות את המחקר ואת התהליך של הצילום המשוגע הזה, יש דברים מאוד מעניינים מאחורי העולם הזה פה.

אני לא קורניבור או משהו, אבל בא לי להתנקות קצת מהרעלים המחשבתיים האלה, אני אוכל שניצל כל החיים שלי וקצת קבב, אבל בא לי להגיד שחודש אחד הצלחתי להחזיק מעמד ולא לאכול בשר.

שוטף, לא סתם ככה. במיוחד כי אשתי יודעת שוטף ואני רוצה לדעת לדבר איתה, במיוחד שהילדים שלנו כבר למדו כמה מילים באנגלית ונהיה ממש קשה לחשוב על מילים נרדפות ל"הבת" / "עונש" / "ממתק" / "פיצה".

שמוליק דורינבאום

שנדבר קצת על המטרות שלכם?

לחצו על הכפתור ונקבע לנו ביומן שיחה קצרה שתעזור לכם לקבוע יעדים משלכם ואראה איך אני אוכל להשתלב בתמונה הזו

אפשר גם לנסות אותי ספונטנית: 054-7126629